Comparte en Cabozo.com

Artigo de Duarte Correa no Terra e Tempo

Comparte en Cabozo.com

Terra e Tempo

Comparte en Cabozo.com

Rolda de prensa da candidatura da Alternativa pola Unidade á XIII Asemblea Nacional do BNG

Comparte en Cabozo.com

Manifesto de presentación da candidatura da Alternativa pola Unidade

Tamén podes descargar o manifesto en formato PDF desde a seguinte ligazón

Comparte en Cabozo.com

No día de hoxe, luns 23, presentouse formalmente a candidatura coa que as e os compañeiros da “Alternativa pola Unidade” concorremos ao Consello Nacional. Na mesma figuran Guillerme Vázquez como candidato a portavoz nacional e Francisco Jorquera como candidato á Presidencia do Goberno galego. Compóñena afiliados e afiliadas das distintas comarcas, algúns con responsabilidade orgánicas ou institucionais, e outros con experiencia de traballo nos movementos sociais.

Candidatura de Alternativa pola Unidade

CANDIDATURA AO CONSELLO NACIONAL DO BNG PRESENTADA POLA «ALTERNATIVA POLA UNIDADE»

1 Guillerme Vázquez Vázquez, Pontevedra
2 Carme Adán Vilamarín,Vigo
3 Francisco Jorquera Caselas, A Coruña
4 Montserrat Prado Cores, O Salnés
5 Miguel Anxo Fernández Lores, Pontevedra
6 Ana Belén Pontón Mondelo, Compostela
7 Francisco García Suárez, Allariz-A Limia
8 Rosana Pérez Fernández, A Barbanza
9 Francisco Rodríguez Sánchez, Ferrolterra
10 María Teresa Moure Pereiro, Compostela
11 Mario Outeiro Iglesias, Lugo centro
12 Mª Tereixa Paz Franco, Ourense-O Carballiño
13 Alberte Ansede Estraviz, A Coruña
14 Iria Aboi Ferradás, O Morrazo
15 Xosé Ramón Ermida Meilán, A Mariña
16 Mª Isabel Serantes Gómez, Ferrolterra
17 Carlos Fernández Concheiro, Costa da Morte
18 Carme Dasilva Méndez, Pontevedra
19 Bieito Lobeira Domínguez, O Morrazo
20 Elvira Cienfuegos López, Compostela
21 Xoán Manuel Sande Muñiz, Bergantiños
22 Paz Abraira Sobrado, Lugo centro
23 Manuel Caride Correa, Vigo
24 Anabel Gulías Torreiro, A Estrada-Deza
25 Fernando Branco Parga, Ferrolterra
26 María Xosé Bravo Sanjosé, A Coruña
27 Xosé Manoel Fírvida Plaza, Ourense-O Carballiño
28 Isabel García Rodríguez, Monterrei
29 Xosé Manuel Méndez Díaz, Baixo Miño
30 Pilar Blanco López, O Morrazo
31 Pedro Pereira Fernández, O Condado
32 Ana Mª Vérez Gómez, Ferrolterra
33 Xosé Agapito Romeiro Barreiro, Muros-Noia
34 Cristina Ferreiro López, Lugo centro
35 Gonzalo Carlos López Pérez, Celanova-Baixa Limia
36 Raquel Jabares Fernández, A Coruña
37 Manuel Agra Villar, Valdeorras
38 Milagres Lantes Seara, Bergantiños
39 David Otero Domínguez, O Salnés
40 Manuela García Freire, A Montaña
41 Luciano Sobral Fernández, Pontevedra
42 Ana I. Paz Vilar, O Ribeiro
43 Xosé Antón Ledo Pan, Lugo sur
44 Mª Teresa Devesa Graña, Allariz-A Limia
45 Antonio Veiga Outeiro, A Mariña
46 Ánxela Franco Pouso, Muros-Noia
47 Ramón Noceda Caamaño, Costa da Morte
48 Marisa Vázquez Barquero, Emigración
49 Alfredo Suárez Canal, Ourense-O Carballiño
50 María Pilar García Negro, A Coruña

Suplentes

1 Manuel Luís Álvarez Angueira, Pontevedra
2 Cecilia Pérez Orxe, Vigo
3 Rubén Cela Díaz, Compostela
4 María do Mar Vila López, A Estrada-Deza
5 Xosé Manuel Carril Vázquez, A Coruña
6 Esther López Rodríguez, Lugo centro
7 Uxío Benítez Fernández, Baixo Miño
8 Branca Mª Rodríguez Ávila, Valdeorras
9 Henrique del Río Otero, A Coruña
10 Susana García Rodríguez, Ourense-O Carballiño
11 Héctor Méndez Abeledo, O Ribeiro
12 Rosa Abuín Rodríguez, O Salnés
13 Federico Xosé Gutiérrez Estoa, A Mariña
14 Cristina Andrade González, A Barbanza
15 Daniel Rodas Chapela, O Morrazo
16 Mª Ánxeles Sánchez Mancebo, Costa da Morte
17 A. Iván Ribas Rico, Ferrolterra
18 Iria Salvande Lorenzo, Vigo
19 Secundino García Casal, Ferrolterra
20 Mercedes Mourenza Fernández, Lugo centro
21 Xosé Manuel Millán Otero, O Morrazo
22 Mónica Velasco Pérez, O Condado
23 Xoán Carlos Domínguez Alberte, Celanova-Baixa Limia
24 Carolina Castiñeiras Brandón, Bergantiños
25 Armando Carril Casanova, A Montaña
26 Antía Neves Rodríguez, Lugo sur
27 Néstor Rego Candamil, Santiago
28 Alba María Feixóo López, Allariz-A Limia
29 Xavier Rodríguez Fernández Vigo
30 María do Mar López González, Ferrolterra
31 Xoán Branco Fernández, A Estrada-Deza
32 Marta Dacosta Alonso, Vigo
33 Xosé António Vázquez Cobas, A Barbanza
34 Ana Belén Ermida Igrexas, A Mariña
35 Henrique Viéitez Alonso, Vigo